Akcje misyjne

Włącz się w akcje tematyczne wspomagające
misjonarzy organizowane przez
Referat Misyjny z Pieniężna.

Zamów mszę świętą

Tutaj możesz zamówić Mszę św. zwykłą,
Msze św. Wieczyste, Msze Gregoriańskie
i inne.

Wspomóż misjonarzy

Obejmij patronatem misjonarza
lub przekaż ofiarę pieniężną
na cel misyjny.

Werbistowskie zaangażowanie na rzecz migrantów i uchodźców rozpoczęło się w latach osiemdziesiątych u biegłego stulecia. Głównie była to praca duszpasterska.

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przybyli do Polski migranci ze Sri Lanki, Pakistanu i Afganistanu. Przebywali oni w specjalnych ośrodkach przeznaczonych dla cudzoziemców. Do tych ośrodków, razem z siostrami ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości założonych przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty, zaczął jeździć o. Edward Osiecki SVD.

Zwiększająca się liczba migrantów i uchodźców oraz związane z tym nowe wyzwania sprawiły, ze władze zakonne Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego postanowiły utworzyć Ośrodek Migranta, który miał funkcjonować przy Domu Misyjnym Ducha Świętego w Warszawie. Uroczyste otwarcie i poświęcenie Ośrodka nastąpiło 12 września 2005 roku. Dokonał tego ówczesny ordynariusz warszawsko-praski ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Pełna nazwa Ośrodka brzmi „Ośrodek Migranta Fu Shenfu”. Pierwszym dyrektorem został o. Antoni Koszorz SVD, któremu pomagali o. Edward Osiecki SVD, o. Jacek Gniadek SVD i o. Joachim Vo Thanh Khanh.

W Ośrodku znajdują się pomieszczenia biurowe, w których dyżurują wolontariusze: tłumacze j. wietnamskiego, j. chińskiego i j. angielskiego, nauczyciela j. polskiego, konsultanci prawni oraz duszpasterze. Ich pomoc dla uchodźców jest bardzo potrzebna i trudna do przecenienia.

Działalność i pomoc Ośrodka Migranta dotyczy trzech istotnych spraw: legalizacji pobytu oraz pomocy w znalezieniu pracy; nauki j. polskiego; wszystkich spraw duszpa-sterskich i katechetycznych.

W działalność Ośrodka Migranta Fu Shenfu zaangażowanych jest 5 werbistów: 2 Wietnamczyków (o. Joachim Vo Thanh Khanh SVD i Józef Nguyen Them Huy SVD) i 3 Polaków 7 wolontariuszy i jeden pracownik etatowy.

W dniu 8 października 2008 r. została powołana „Fundacja Ośrodek Migranta Fu Shenfu”. W KRS została zarejestrowana 25 listopada 2008 r.

Ponieważ Fundacja Ośrodek Migranta Fu Shenfu jest organizacją pożytku publicznego, dlatego udało się w ramach 1% uzyskać także trochę środków na działalność statutową. Ta forma pomocy może okazać się jeszcze większa, jeśli więcej ludzi zechce przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz werbistowskiego zaangażowania na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom.

Więcej o Ośrodku Migranta FU SHENFU

 

OŚRODEK MIGRANTA
FU SHENFU


Ośrodek Migranta FU SHENFU
ul. Ostrobramska 98
04-118 Warszawa

Tel./Fax 22 610 02 52
Kom. 781 904 555
Email: osrodek@migrant.pl
            www.migrant.pl

Biuro misyjne

Zapraszamy od poniedziałku do soboty
w godz. 9.00-12.30  oraz  14.00-18.00

W niedziele i święta NIECZYNNE!

Jak nas znaleźć?

 

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com