Akcje misyjne

Włącz się w akcje tematyczne wspomagające
misjonarzy organizowane przez
Referat Misyjny z Pieniężna.

Zamów Mszę Świętą

Tutaj możesz zamówić Mszę św. zwykłą,
Msze św. Wieczyste, Msze Gregoriańskie
i inne.

Wspomóż misjonarzy

Obejmij patronatem misjonarza
lub przekaż ofiarę pieniężną
na cel misyjny.

Werbistowskie zaangażowanie na rzecz migrantów i uchodźców rozpoczęło się w latach osiemdziesiątych u biegłego stulecia. Głównie była to praca duszpasterska.

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przybyli do Polski migranci ze Sri Lanki, Pakistanu i Afganistanu. Przebywali oni w specjalnych ośrodkach przeznaczonych dla cudzoziemców. Do tych ośrodków, razem z siostrami ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości założonych przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty, zaczął jeździć o. Edward Osiecki SVD.

Zwiększająca się liczba migrantów i uchodźców oraz związane z tym nowe wyzwania sprawiły, ze władze zakonne Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego postanowiły utworzyć ośrodek dla migrantów, który miał funkcjonować przy Domu Misyjnym Ducha Świętego w Warszawie. Uroczyste otwarcie i poświęcenie Ośrodka Migranta Fu Shenfu nastąpiło 12 września 2005 roku. Dokonał tego ówczesny ordynariusz warszawsko-praski ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Pierwszym dyrektorem został o. Antoni Koszorz SVD.

W roku 2018 nazwa Ośrodka Migranta Fu Shenfu została zmieniona na Werbistoswskie Centrum Migranta Fu Shenfu. W Ośrodku znajdują się pomieszczenia biurowe i salki lekcyjne. Działalność Centrum Migranta obejmuje duszpasterstwo w języku wietnamskim, chińskim, hiszpańskim i angielskim, bezpłatną pomocy w procedurach administracyjnych związanych z legalizacją pobytu oraz darmowe lekcje języka polskiego prowadzone przez wolontariuszy.

Obecnym dyrektorem Centrum Migranta od 2016 r. jest o. Jacek Gniadek SVD. W działalność Centrum Migranta Fu Shenfu zaangażowanych jest 5 werbistów, dwie siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi i 30 wolontariuszy. Centrum Migranta współpracuje w celach duszpasterskich z werbistowską parafią św. Jadwigi na Żeraniu, gdzie odbywają się także lekcje języka polskiego. Wspólnota katolików wietnamskich z Wólki Kosowskiej spotyka się na Eucharystii w Mrokowie w kościele św. Stanisława Kostki. W Wólce Kosowskiej wynajmowana jest salka lekcyjna, gdzie Wietnamczycy uczą się języka polskiego.

W dniu 8 października 2008 r. została powołana fundacja „Webistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu”. W KRS została zarejestrowana 25 listopada 2008 r.

Ponieważ fundacja jest organizacją pożytku publicznego, dlatego udało się w ramach 1% uzyskać także trochę środków na działalność statutową. Ta forma pomocy może okazać się jeszcze większa, jeśli więcej ludzi zechce przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz werbistowskiego zaangażowania na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom.

 

Więcej o Ośrodku Migranta FU SHENFU

 

OŚRODEK MIGRANTA
FU SHENFU


Ośrodek Migranta FU SHENFU
ul. Ostrobramska 98
04-118 Warszawa

Tel./Fax 22 610 02 52
Kom. 781 904 555
Email: osrodek@migrant.pl
            www.migrant.pl

Biuro misyjne

Zapraszamy od poniedziałku do soboty
w godz. 9.00-12.30  oraz  14.00-18.00

W niedziele i święta NIECZYNNE!

Jak nas znaleźć?

 

JSN Pixel is designed by JoomlaShine.com